Aktualności >

„Repartycja – ile komu? Licencje – dlaczego?” – konferencja SAiW PK na 17. KTK

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Autorów i Wydawców „Polska Książka” podczas 17. Krakowskich Targów Książki organizuje spotkanie konferencyjne pt. „Repartycja – ile komu? Licencje – dlaczego?”

Podczas sesji, która odbędzie się 25 października (piątek) w godzinach 14–15 (sala seminaryjna nr 2), wyjaśnimy kwestie prawno-finansowe związane z repartycją i powierzaniem praw oraz dalszym licencjonowaniem, nowe rozwiązania systemowe oraz odpowiemy na Państwa pytania z zakresu prac objętych działaniami Stowarzyszenia.

W prezentacji zwrócimy uwagę m.in. na następujące zagadnienia:

  • Sposoby inkasowania i podziału wpływów z tytułu opłat reprograficznych – sytuacja obecna i przyszła.
  • Fakturowanie kosztów i niejasności związane z naliczaniem i odprowadzaniem VAT-u.
  • Bazy danych SAiW „Polska Książka” i zaangażowanie wydawców w związku z repartycją i aktualizacją informacji.
  • Powierzanie praw – jak, komu, kiedy i dlaczego?