„Repartycja – ile komu? Licencje – dlaczego?” – konferencja SAiW PK na 17. KTK
Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Autorów i Wydawców „Polska Książka” podczas 17. Krakowskich Targów Książki organizuje spotkanie konferencyjne pt. „Repartycja – ile komu? Licencje – dlaczego?”
Podczas sesji, która odbędzie się 25 października (piątek) w godzinach 14–15 (sala seminaryjna nr 2), wyjaśnimy kwestie prawno-finansowe związane z repartycją i powierzaniem praw oraz dalszym licencjonowaniem, nowe rozwiązania systemowe oraz odpowiemy na Państwa pytania z zakresu prac objętych działaniami Stowarzyszenia.
W prezentacji zwrócimy uwagę m.in. na następujące zagadnienia:
- Sposoby inkasowania i podziału wpływów z tytułu opłat reprograficznych – sytuacja obecna i przyszła.
- Fakturowanie kosztów i niejasności związane z naliczaniem i odprowadzaniem VAT-u.
- Bazy danych SAiW „Polska Książka” i zaangażowanie wydawców w związku z repartycją i aktualizacją informacji.
- Powierzanie praw – jak, komu, kiedy i dlaczego?